«

»

sty 27

Wydrukuj to Wpis

III OPK – program i aktualności

III Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę

ROZPOCZĘCIE SEZONU 2015
Termin stały na następne lata: II weekend kwietnia
Termin: 11-12 kwietnia 2015

Program:

SOBOTA

9.00-13.30 – zlot załóg na parkingu górnym (jak w latach ubiegłych)
14.00 – odsłonięcie Cudownego Obrazu Matki Bożej i Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki (Kaplica Cudownego Obrazu)
15.15 – Droga Krzyżowa na Wałach
18.00 – Walne Zebranie Członków KSK Razem w Drodze (Kaplica Różańcowa)
21.00 – Apel Jasnogórski

NIEDZIELA
9.30 – Msza św. z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego (Kaplica Cudownego Obrazu)
11.00 – błogosławieństwo kamperów, przyczep i holowników na parkingu
11.30 – zwiedzanie Jasnej Góry, Częstochowy, indywidualna modlitwa
15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo pielgrzymów – (Bazylika)
ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam
ks. Mariusz Chmura
Zapisy – mail: razemwdrodze@wp.pl lub na forach karawaningowych i w klubach PZM

Zapraszam wszystkich użytkowników przyczep i kamperów, którzy w ten sposób chcą rozpocząć karawaningowy sezon 2015. Na wzór pieszych pielgrzymek, udajemy się do Częstochowy razem, ale w różnokolorowych grupach. Zachęcamy, by reprezentować swój klub/koło poprzez flagi, emblematy i stroje klubowe…
Oczywiście pielgrzymka i miejsce „zlotu” wymaga od nas pewnego zachowania. Pielgrzymka jest więc BEZALKOHOLOWA.
Koszt – to koszt parkingu przy Klasztorze na Jasnej Górze. Posiłki we własnym zakresie. Sanitariaty przy Domu Pielgrzyma. Od ubiegłego roku w kilku sektorach jest możliwość podpięcia do 230V.

Pierwsza pielgrzymka na Jasną Górę zgromadziła u stóp Jasnogórskiej Pani 200 załóg (ponad 600 osób); druga – 300 załóg (ok. 850 osób)

Uwagi:

1. Proszę o zapisy na pielgrzymkę do końca lutego, byśmy mogli z oo.Paulinami wybrać dla nas miejsce postojowe przy Jasnej Górze.
2. Na pielgrzymkę zabieramy chusty z ubiegłych lat, kto by chciał zakupić taką chustę proszę to zaznaczyć na liście na swoim forum lub w kontakcie mailowym. Koszt chusty 8-10zł (w zależności od ilości zamówienia).
Chusta to nasz „identyfikator”, będę prosił ochronę, by podczas naszej nieobecności na parkingu (jak będziemy w Klasztorze) mieli oczy szeroko otwarte zwłaszcza na osoby bez chust. W czasie pielgrzymki promujemy swoje kluby/fora przez m.in. strój klubowy, ale proszę, byśmy poruszali się w chustach – to nasz znak rozpoznawczy. Można indywidualnie zrobić sobie identyfikatory z imieniem/nickiem/nazwą klubu :)
3. W związku z uwagami Kolegów nt możliwości kradzieży zostawianie przedmiotów na zewnątrz kamperów/przyczep nie jest wskazane (dotyczy to również gaśnic poruszonych w regulaminie, więc ten punkt zostawiam dobrowolnej decyzji)

4. Dojazd do naszych sektorów:

Dojazd od ulicy Klasztornej, na lewo wejście do Klasztoru, na prawo wjazd na parking

Wjazd na parking, tu opłacamy pobyt

Mijamy sektor A (po prawej widzimy Dom Pielgrzyma, gdzie możemy zjeść lub zarezerwować nocleg, jeśli ktoś przyjedzie tylko autem lub innym środkiem transportu)

Mijamy sektor B i C

I z sektoru C zjeżdżamy lekko w dół drogą po prawej stronie

Skręcamy przy pierwszej przecznicy w prawo i mijając sektor D wjeżdżamy w sektor E

Oto nasz główny sektor E (drogę przejazdową zostawiamy wolną)

Za sektorem E zjeżdżamy w prawo, a potem w lewo mamy dwa wjazdy, na dwa poziomy sektora F, ten sektor jest wyłożony kostką, ale miejsca po prawej i po lewej stronie dość krótkie, więc raczej polecam tu wjazd mniejszym kamperom (zatrzymujemy się „w jodełkę” po dwóch stronach wg oznaczeń na kostce)

Przy sektorze F zostanie do naszej dyspozycji otwarte pomieszczenie z wodą, natomiast ubikacje są wyżej za Domem Pielgrzyma


Po lewej stronie wejście do Domu Pielgrzyma, po prawej Bar, gdzie można dobrze i tanio zjeść, na samym końcu WC

5. Zgłoszenie załogi jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu pielgrzymki:

REGULAMIN PIELGRZYMKI

1. Pielgrzymka jest niekomercyjnym Zlotem karawaningowców na rozpoczęcie sezonu. Uczestnicy reprezentują swoje Kluby/Fora poprzez emblematy, flagi, stroje klubowe.
2. Niniejszy regulamin obowiązuje wszystkich uczestników, którzy będą brać udział w Pielgrzymce. Udział w dowolnej części Zlotu oznacza akceptację regulaminu.
3. Niedostosowanie się do Regulaminu skutkować będzie upomnieniem, a w przypadku powtórzenia się sytuacji, wydaleniem z terenu Jasnej Góry bez prawa zwrotu poniesionych kosztów. W przypadku zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu Uczestników oraz osób postronnych, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wezwania Policji lub innych służb porządkowych.
4. Organizatorzy Pielgrzymki nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek przedmioty pozostawione lub zagubione na terenie Zlotu.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu pod względem programowym i czasowym.
6. Uczestnicy winni zachować szczególną ostrożność w związku z obecnością na pielgrzymce pojazdów mechanicznych. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie urazy, których uczestnicy mogli doznać podczas trwania zlotu. Rodzice odpowiadają za swoje dzieci.
7. Wszyscy uczestnicy Zlotu zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania poleceń wydawanych przez Organizatora Zlotu, pracowników Ochrony lub Policję.
8. Uczestnicy, którzy uiścili wszelkie opłaty związane z pobytem na terenie Jasnej Góry, mają prawo do przebywania na jego terenie, także po zapadnięciu zmroku, cisza nocna obowiązuje w godz. 22.00-6.00 (wyjątek stanowi miejsce wspólnej zabawy: ognisko, koncert…)
9. Uczestnicy mają prawo do wszelkiej pomocy ze strony Organizatorów związanej z zakwaterowaniem i wszelkimi czynnościami związanymi z formalnym pobytem na terenie Jasnej Góry. Osobą koordynującą jest ks. Mariusz Chmura.
10. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania czystości w miejscu pobytu w czasie trwania Zlotu oraz po jego zakończeniu .
11. Uczestnicy przebywający na Zlocie ze zwierzętami zobowiązani są do przestrzegania wszelkich wymaganych prawem środków bezpieczeństwa i higieny. Jednocześnie odpowiadają oni za wszelkie szkody wyrządzone przez podopiecznych. Na teren Klasztoru nie zabieramy zwierząt.
12. Zabrania się pod konsekwencjami zawartymi w pkt 3. niniejszego Regulaminu, naruszać nietykalności fizycznej innych uczestników Zlotu jak i osób postronnych, a także dewastacji mienia ruchomego, nieruchomego i środowiska naturalnego w miejscu trwania Zlotu.
13. Zabrania się pod konsekwencjami zawartymi w pkt. 3 wnoszenia na teren Zlotu narkotyków i środków odurzających. Zabrania się spożywania alkoholu – pielgrzymka jest BEZALKOHOLOWA. Na terenie Zlotu obowiązuje zakaz palenia papierosów.
14. Na parkingu gaśnice umieszczamy na zewnątrz przyczepy/kampera w widocznym miejscu.
15. Na terenie Klasztoru obowiązuje stosowny strój.
16. Wszelkie sprawy nie objęte niniejszym regulaminem pozostają w gestii interpretacji przez Organizatora Zlotu.

Aktualizacja 29.10.2014:
W związku z wątpliwościami jednej osoby, obecnej na ostatniej pielgrzymce oraz tych, którzy po raz pierwszy będą w niej uczestniczyć informuję, że przez dwa lata wysyłałem zaproszenia na pielgrzymkę podpisując je jako „koordynator pielgrzymki”. Miłośnicy caravaningu przyjeżdżali indywidualnie lub organizowali się na poszczególnych forach, czy w klubach PZM.
W tym roku już tego zapisu nie ma.
Podczas ostatniej pielgrzymki ogłaszałem, że powstało Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe „Razem w Drodze” i od przyszłego roku (czyli od najbliższej pielgrzymki) to ono będzie organizować-koordynować kolejne pielgrzymki, rekolekcje, czy inne spotkania, zloty, prezentacje…
Dlatego wyłącznie na naszym portalu jest lista ogólnopolska, a uczestnicy zgłaszają się indywidualnie lub organizują się na poszczególnych forach, czy klubach PZM, reprezentując je poprzez strój, emblematy, flagi, itp.
Wraz z kolegą Grzegorzem Konasiukiem aktualizujemy listy na poszczególnych forach karawaningowych, zaś koordynacją zapisów w klubach PZM zajmuje się kolega Jerzy Bebak. Jestem im ogromnie wdzięczny za pomoc już na tym etapie organizacyjnym. Zgłoszenia mailowe przyjmuję osobiście na adres razemwdrodze@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich miłośników caravaningu i jeszcze raz w imieniu KSK „Razem w Drodze”, jako administrator portalu, serdecznie zapraszam na jasnogórskie spotkanie.

Aktualizacja 8.02.2015:
1. Bardzo prosimy o zapisy do końca lutego, tak, abyśmy mogli zarezerwować u oo. Paulinów odpowiednią ilość sektorów, a także zamówić chusty.
2. Lista otwarta jest do samego końca, więc jeśli ktoś zdecyduje się zapisać po 28.02.2015 to jak najbardziej może to zrobić, ale nie możemy zagwarantować dla tych załóg chust pielgrzymkowych.
3. Po przyjeździe na parking jasnogórski i opłaceniu na wjeździe pobytu prosimy o zgłoszenie załogi w BIURZE ZLOTU (sektor F jak w latach ubiegłych – prosimy nowe załogi o spojrzenie na fotorelacje z poprzednich pielgrzymek na www.razemwdrodze.com). Tam otrzymacie pamiątkowy „pakiet pielgrzyma” oraz chusty. BIURO ZLOTU będzie wyraźnie oznakowane. Na pewno zobaczycie charakterystyczną „rybkę KSK”.
4. Dalsza część pielgrzymki wg programu.
5. Jeśli będą jeszcze jakieś wiadomości prosimy zaglądać tu: http://razemwdrodze.com/?p=1138
6. Lista ogólnopolska tu: http://razemwdrodze.com/?p=1140

W imieniu KSK „Razem w Drodze” serdecznie zapraszam 🙂
ks. Mariusz

Aktualizacja 25.03.2015:
Dzięki Google Maps możemy obrazowo przedstawić najważniejsze informacje związane z zakwaterowaniem podczas pielgrzymki:
1. Strzałkami żółtymi zaznaczono drogi dojazdu do sektorów
2. Blisko bramy wyjściowej z parkingu mamy WC, natomiast w sektorze F – woda
3. Przyłącza 230V są w sektorze F (3 skrzynki) oraz na początku sektora E (1 skrzynka) – jest ich niewiele i zdecydowanie większość załóg, jeśli nie musi się podłączać prosimy o zajmowanie sektorów bez prądu.
4. BIURO ZLOTU będzie w tradycyjnym miejscu (koniec sektora F)
Jasna Góra plan
5. Ofiara jaką składamy w tym roku jest zależna od ilości dni jakie mamy zamiar spędzić na Jasnej Górze. Przyjęta 10zł za dobę (od kampera lub zestawu holownik-przyczepa) i jednorazowa 10zł za prąd (jeśli się podłączamy). Ofiara jest na rzecz Klasztoru na Jasnej Górze.
6. Po przyjeździe zgłaszamy się do BIURA ZLOTU, gdzie każda załoga zgłasza przybycie, otrzymuje zamówione chusty (9zł duża/8zł mała) oraz pamiątkowy „pakiet Pielgrzyma” (dobrowolna ofiara do skarbonki). Trzymamy się programu pielgrzymki podanego na portalu i forach.
7. Zgłoszenie załogi na liście pielgrzymkowej jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu pielgrzymki i regulaminu parkingu.
8. Każda załoga odpowiada za swoje bezpieczeństwo i porządek.
9. Wszelkie pytania i pomoc w BIURZE ZLOTU.
10. Informacja dla Członków KSK: Walne Zebranie odbędzie się w sobotę 11.04.2015, o godz. 18.00 w Kaplicy Różańcowej (wejście obok wejścia do Kaplicy Cudownego Obrazu) i potrwa ok. 2h. Jeśli ktoś zapisze się wcześniej do KSK (obok BIURA ZLOTU) to również bierze udział w zebraniu, jako pełnoprawny Członek Stowarzyszenia. Wszelkie informacje o KSK oraz o pielgrzymce, a także lista ogólnopolska na: www.razemwdrodze.com
Szczęść Boże, bezpiecznej podróży i do zobaczenia na Jasnej Górze 🙂

MEDIA o pielgrzymce:

Zaproszenie na stronie www.CampRest.com

Zaproszenie na stronie Polskiego Caravaningu

III OPK w terminarzu PZM

Permalink do tego artykułu: https://www.razemwdrodze.com/?p=1138