«

»

lip 06

Wydrukuj to Wpis

Bajkowy Zlot Karawaningowy – Pacanów 2021

W dniach 2-4 lipca gościliśmy w bajkowym Pacanowie.

W czasie Bajkowego Zlotu Karawaningowego mogliśmy uczestniczyć w 19. Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej, którego punktem kulminacyjnym było otwarcie Parku Akademia Bajki.

Zlot rozpoczął się w piątek, ale już w czwarte na parkingu przy stadionie miejskim w Pacanowie pojawiły się pierwsze załogi.

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1248 x 936)
Obrazek

W piątek i sobotę uczestnicy Zlotu mogli zwiedzić Europejskie Centrum Bajki, co było niemałą frajdą przede wszystkim dla młodszych uczestników spotkania.
W sobotę wieczorem spotkaliśmy się przy wspólnym grillu.

W niedzielę o 11.00 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. w Bazylice Mniejszej w Pacanowie, której przewodniczył ks. dr Mirosław Cisowski. Trzeba dodać, że ks. Bp Ordynariusz Jan Piotrowski, który nie mógł przybyć do Pacanowa, przesłał słowa błogosławieństwa dla wszystkich uczestników spotkania i zlotu.
Spod kościoła, po liturgii wyruszył Bajkowy Korowód w kierunku ECB. Korowód prowadziła pani dyrektor (i nasza koleżanka oraz wiceprezes KSK Razem w Drodze) Aleksandra Stachniak wraz z Koziołkiem Matołkiem i Kucharzem Bartolinim.

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 620 x 936)
Obrazek

KSK Razem w Drodze wystąpiło w klubowych koszulkach, z banerem i flagami stowarzyszenia.

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1414 x 936)
Obrazek

Uroczystości rozpoczęło przecięcie wstęgi i otwarcie nowej części Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Po powitaniach i okolicznościowych przemówieniach były urodziny Koziołka Matołka i urodzinowy tort. Następnie uczestnicy spotkania przeszli pod budynek ECB, gdzie odsłonięto Ławeczkę Koziołka Matołka.

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 1414 x 936)
Obrazek

W tym czasie pod Europejskie Centrum Bajki podjechały cztery kampery, które zabrały zaproszonych gości na parking przy stadionie, gdzie ks. Mariusz Chmura – Diecezjalny Duszpasterz Katolickiego Stowarzyszenia Karawaningowego Razem w Drodze opowiedział gościom o karawaningu, działalności naszego stowarzyszenia oraz odpowiadał na pytania. Po krótkim spotkaniu kampery odwiozły gości i do wieczora mogliśmy zwiedzać Park Akademia Bajki.

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 702 x 936)
Obrazek

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Bajkowego Zlotu Karawaningowego: https://photos.app.goo.gl/nPQAEVCBnknotXuE8

Permalink do tego artykułu: https://www.razemwdrodze.com/?p=4696