«

»

sty 20

Wydrukuj to Wpis

10. Jubileuszowa OPK na Jasną Górę 2023 – informacje

10. Ogólnopolska Pielgrzymka Karawaningowa na Jasną Górę
ROZPOCZĘCIE SEZONU 2023
Termin stały na następne lata: IV niedziela kwietnia

Termin: 22-23 kwietnia 2023

IS_YUN00017 [HDTV (1080)]

Program:

SOBOTA

8.00-14.00 – zlot załóg na parkingu górnym (jak w latach ubiegłych)

14.30 – Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki (Kaplica Cudownego Obrazu)

15.30 – Droga Krzyżowa na Wałach
21.00 – Apel Jasnogórski

NIEDZIELA

9.30 – Msza św. z prośbą o błogosławieństwo na rozpoczęcie nowego sezonu karawaningowego (Kaplica Cudownego Obrazu)
11.00 – błogosławieństwo kamperów, przyczep i holowników na parkingu

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam
ks. Mariusz Chmura
Zapisy – mail: razemwdrodze@wp.pl lub na forach karawaningowych i w klubach PZM

Zapraszam wszystkich użytkowników przyczep i kamperów, którzy w ten sposób chcą rozpocząć karawaningowy sezon 2023. Na wzór pieszych pielgrzymek, udajemy się do Częstochowy razem, ale w różnokolorowych grupach. Zachęcamy, by reprezentować swój klub/koło poprzez flagi, emblematy i stroje klubowe…
Oczywiście pielgrzymka i miejsce „zlotu” wymaga od nas pewnego zachowania. Pielgrzymka jest więc BEZALKOHOLOWA.
Koszt – to koszt parkingu przy Klasztorze na Jasnej Górze. Posiłki we własnym zakresie. Sanitariaty przy Domu Pielgrzyma. Możliwość podpięcia do 230V jest ograniczona!!!

Uwagi:

1. Proszę o zapisy na pielgrzymkę do końca marca, byśmy mogli przygotować pamiątkowe pakiety oraz chusty dla tych, którzy nie mają.
2. Na pielgrzymkę zabieramy chusty z ubiegłych lat, kto by chciał zakupić taką chustę proszę to zaznaczyć na liście na swoim forum lub w kontakcie mailowym. Koszt chusty – 20zł.
Chusta to nasz „identyfikator”, będę prosił ochronę, by podczas naszej nieobecności na parkingu (jak będziemy w Klasztorze) mieli oczy szeroko otwarte zwłaszcza na osoby bez chust. W czasie pielgrzymki promujemy swoje kluby/fora przez m.in. strój klubowy, ale proszę, byśmy poruszali się w chustach – to nasz znak rozpoznawczy. Można indywidualnie zrobić sobie identyfikatory z imieniem/nickiem/nazwą klubu.
3. W związku z uwagami Kolegów nt możliwości kradzieży zostawianie przedmiotów na zewnątrz kamperów/przyczep nie jest wskazane (dotyczy to również gaśnic poruszonych w regulaminie, więc ten punkt zostawiam dobrowolnej decyzji)

4. Dojazd do naszych sektorów:

Dojazd od ulicy Klasztornej, na lewo wejście do Klasztoru, na prawo wjazd na parking

Wjazd na parking, tu opłacamy pobyt

Mijamy sektor A (po prawej widzimy Dom Pielgrzyma, gdzie możemy zjeść lub zarezerwować nocleg, jeśli ktoś przyjedzie tylko autem lub innym środkiem transportu)

Mijamy sektor B i C

I z sektoru C zjeżdżamy lekko w dół drogą po prawej stronie

Skręcamy przy pierwszej przecznicy w prawo i mijając sektor D wjeżdżamy w sektor E

Oto nasz główny sektor E (drogę przejazdową zostawiamy wolną)

Za sektorem E zjeżdżamy w prawo, a potem w lewo mamy dwa wjazdy, na dwa poziomy sektora F, ten sektor jest wyłożony kostką, ale miejsca po prawej i po lewej stronie dość krótkie, więc raczej polecam tu wjazd mniejszym kamperom (zatrzymujemy się „w jodełkę” po dwóch stronach wg oznaczeń na kostce)

Przy sektorze F zostanie do naszej dyspozycji otwarte pomieszczenie z wodą, natomiast ubikacje są wyżej za Domem Pielgrzyma

Po lewej stronie wejście do Domu Pielgrzyma, po prawej Bar, gdzie można dobrze i tanio zjeść, na samym końcu WC

5. Zgłoszenie załogi jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu pielgrzymki:

REGULAMIN PIELGRZYMKI

1. Pielgrzymka jest niekomercyjnym Zlotem karawaningowców na rozpoczęcie sezonu. Uczestnicy reprezentują swoje Kluby/Fora poprzez emblematy, flagi, stroje klubowe.
2. Niniejszy regulamin obowiązuje wszystkich uczestników, którzy będą brać udział w Pielgrzymce. Udział w dowolnej części Zlotu oznacza akceptację regulaminu.
3. Niedostosowanie się do Regulaminu skutkować będzie upomnieniem, a w przypadku powtórzenia się sytuacji, wydaleniem z terenu Jasnej Góry bez prawa zwrotu poniesionych kosztów. W przypadku zdarzeń zagrażających zdrowiu i życiu Uczestników oraz osób postronnych, Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wezwania Policji lub innych służb porządkowych.
4. Organizatorzy Pielgrzymki nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek przedmioty pozostawione lub zagubione na terenie Zlotu.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany programu pod względem programowym i czasowym.
6. Uczestnicy winni zachować szczególną ostrożność w związku z obecnością na pielgrzymce pojazdów mechanicznych. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie urazy, których uczestnicy mogli doznać podczas trwania zlotu. Rodzice odpowiadają za swoje dzieci.
7. Wszyscy uczestnicy Zlotu zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania poleceń wydawanych przez Organizatora Zlotu, pracowników Ochrony lub Policję.
8. Uczestnicy, którzy uiścili wszelkie opłaty związane z pobytem na terenie Jasnej Góry, mają prawo do przebywania na jego terenie, także po zapadnięciu zmroku, cisza nocna obowiązuje w godz. 22.00-6.00 (wyjątek stanowi miejsce wspólnej zabawy: ognisko, koncert…)
9. Uczestnicy mają prawo do wszelkiej pomocy ze strony Organizatorów związanej z zakwaterowaniem i wszelkimi czynnościami związanymi z formalnym pobytem na terenie Jasnej Góry. Osobą koordynującą jest ks. Mariusz Chmura.
10. Każdy uczestnik zobowiązany jest do zachowania czystości w miejscu pobytu w czasie trwania Zlotu oraz po jego zakończeniu .
11. Uczestnicy przebywający na Zlocie ze zwierzętami zobowiązani są do przestrzegania wszelkich wymaganych prawem środków bezpieczeństwa i higieny. Jednocześnie odpowiadają oni za wszelkie szkody wyrządzone przez podopiecznych. Na teren Klasztoru nie zabieramy zwierząt.
12. Zabrania się pod konsekwencjami zawartymi w pkt 3. niniejszego Regulaminu, naruszać nietykalności fizycznej innych uczestników Zlotu jak i osób postronnych, a także dewastacji mienia ruchomego, nieruchomego i środowiska naturalnego w miejscu trwania Zlotu.
13. Zabrania się pod konsekwencjami zawartymi w pkt. 3 wnoszenia na teren Zlotu narkotyków i środków odurzających. Zabrania się spożywania alkoholu – pielgrzymka jest BEZALKOHOLOWA. Na terenie Zlotu obowiązuje zakaz palenia papierosów.
14. Na parkingu gaśnice umieszczamy na zewnątrz przyczepy/kampera w widocznym miejscu.
15. Na terenie Klasztoru obowiązuje stosowny strój.
16. Wszelkie sprawy nie objęte niniejszym regulaminem pozostają w gestii interpretacji przez Organizatora Zlotu.

:)

W imieniu KSK „Razem w Drodze” serdecznie zapraszam
ks. Mariusz

Permalink do tego artykułu: https://www.razemwdrodze.com/?p=4818