«

»

wrz 22

Wydrukuj to Wpis

PONIDZIE 2015 – relacja

W dniu 18.09.2015 rozpoczęło się  2 Terenowe Spotkanie Członków KSK Razem w Drodze oraz otwarty Zlot Karawaningowy PONIDZIE 2015 w Jędrzejowie. Niektóre załogi przybyły już w czwartek, pozostałe w piątek… Oficjalnego otwarcia zlotu dokonał nasz kolega Włodzimierz Rybczyński – Prezes KSK Razem w Drodze wraz z Opatem Klasztoru oo. Cystersów w Jędrzejowie o. Edwardem Stradomskim i kolegą Pawłem Socha – Komandorem tegorocznego zlotu.

Po uroczystym rozpoczęciu zlotu, uczestnicy udali się na zwiedzanie klasztoru oraz koncert organowy. Dzień zakończył się wspólnym odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sobota 19.09.2015 to główny dzień zlotu i wycieczka do Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznego w Tokarni oraz do Chęcin.

Szczególny Patronat nad zlotem objęło w tym roku, oprócz Opactwa oo. Cystersów, Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni. Dyrekcja muzeum chciała nawet, abyśmy zorganizowali zlot na terenie skansenu. Podczas zwiedzania przewodnicy opowiedzieli nam ciekawe historie oglądanych budowli i eksponatów. Przybliżyło nam to życie w minionych wiekach na terenach obecnego województwa świętokrzyskiego. Na terenie skansenu można także zjeść ciepły posiłek, czy napić się kawy. Dla turystów przygotowano olbrzymi parking.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dyrekcja Parku Etnograficznego w Tokarni życzliwie przyjmuje miłośników karawaningu. M.in. na terenie skansenu odbyły się już dwa zloty CamperTeamu. Posiadacze kamperów czy przyczep campingowych mogą też zatrzymać się na parkingu przy skansenie. W związku z tym mieliśmy okazję obejrzeć pole biwakowe nad rzeką Czarna Nida, gdzie znajdują się toalety, wiata oraz miejsce na ognisko. Przy brzegu przycumowany jest Młyn Wodny. Można też zorganizować spływy kajakowe. Minusy to brak bieżącej wody i podłącza 230V, ale być może współpraca pomiędzy Parkiem Etnograficznym w Tokarni a KSK „Razem w Drodze” zaowocuje powstaniem w tym miejscu przyłączy.
W przyszłym roku nasze stowarzyszenie zamierza na tym terenie zorganizować 3 Terenowe Spotkanie Członków KSK „Razem w Drodze”. A oto kilka zdjęć pola biwakowego:

 

 

 

 

 

 

 

 

Z Tokarni pojechaliśmy do Chęcin, gdzie p. Dominik Kowalski – miejscowy przewodnik – opowiedział nam  historię miasta i zamku oraz ciekawostki o zwiedzanych miejscach. Był także czas na przepyszne lody, czy jagodzianki chęcińskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po powrocie z wycieczki czekały już na nas gorące pierożki, a później wieczorne wspólne śpiewanie przy ognisku.

W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św. w klasztorze, był także czas na indywidualne zwiedzanie Jędrzejowa. W godzinach popołudniowych zlot został uroczyście zakończony.

Zapraszamy już dziś na przyszłoroczne spotkanie w Jędrzejowie: PONIDZIE 2016.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji zlotu kierujemy do:
– Klasztoru oo. Cystersów w Jędrzejowie
– Dyrekcji Muzeum Wsi Kieleckiej – Parku Etnograficznego w Tokarni
– ROT „Świętokrzyskie”
– Przewodników
– Załóg z Jędrzejowa za aktywną pomoc organizacyjną
– Komandora Zlotu Pawła Sochy za czuwanie nad przebiegiem spotkania

Permalink do tego artykułu: https://www.razemwdrodze.com/?p=2086