«

»

sie 13

Wydrukuj to Wpis

Domowo na Jasnej Górze

Blisko pół tysiąca kamperów i przyczep kempingowych, pełniących rolę mobilnych domów dla ponad tysiąca amatorów tej formy turystyki zjechało w dniach 8-9 kwietnia 2017 roku do Częstochowy by uczestniczyć w jubileuszowej, V Pielgrzymce Karawaningowej na Jasną Górę. Jak w poprzednich latach, tak i teraz organizatorem zlotu było Katolickie Stowarzyszenie Karawaningowe „Razem w drodze” z podkieleckiej Bilczy, rodzinnej wsi ks. Piotra Ściegiennego.

 

Było radośnie i podniośle, zwłaszcza podczas drogi krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, mszy w Kaplicy Cudownego Obrazu z intencją uzyskania błogosławieństwa na nowy sezon oraz poświęcenia wszystkich kamperów, przyczep i pojazdów holujących.

Rodzinny charakter turystyki karawaningowej sprawia, że wśród jej amatorów dominują osoby hołdujące tradycyjnym wartościom chrześcijańskim. Widać to nie tylko podczas takich zlotów jak częstochowski ale także przy indywidualnych wyborach celu podróży po Polsce i Europie. Sanktuaria, świątynie i inne miejsca kultu związane z wiarą katolicką stanowią żelazne punkty praktycznie każdej karawaningowej eskapady.

Tekst i zdjęcia:
Henryk Jezierski
Wydawca, Redaktor Naczelny
MOTO.media.pl

MEDIA i GALERIE:

e-kai: https://ekai.pl/jasna-gora-rozpoczela-sie-v-pielgrzymka-karawaningowa/

video: https://www.youtube.com/watch?v=dQEZoicqLj4

video: https://www.youtube.com/watch?v=_fmoP_x50nM

moto.media.pl: http://moto.media.pl/www/2017/04/12/domowo-na-jasnej-gorze/

Biuro Prasowe Jasnej Góry: http://www.jasnagora.com/wydarzenie-10894

Radio Jasna Góra: http://www.radiojasnagora.pl/n1314,

foto Mariusz Chmura: https://goo.gl/photos/SutLRU5XmM8moQPC6

Permalink do tego artykułu: https://www.razemwdrodze.com/?p=3679